Film na Słodki Piątek

Myślę, że ten film zapełni po brzegi Waszą weekendową przestrzeń i sprawi Wam wiele radości. Film jest świeżutki bo z 2014 roku a temat, który porusza - jak się okazuje, bardzo na czasie."Za jakie grzechy, dobry Boże" to obraz typowej francuskiej rodziny - rodzice (konserwatywny ojciec, zagorzały gaulista i mama, oddana mężowi i rodzinie ) i ich trzy piękne córki. Każdy rodzic ma swoje wyobrażenie na temat przyszłych drugich połówek swoich dzieci, tak jest i w tym przypadku - katolik i Francuz z krwi i kości, to marzenia Pana Clauda Verneuila i jego żony. Cóż,  życie płata figle i pisze swój scenariusz, jakże zaskakujący i odstający od tego wymarzonego przez rodziców.
Czy to jest komedia ? Nie wnikając zbyt głęboko w temat, przyjmując obrazy takie jakie są nam dane, można go zakwalifikować do tej właśnie kategorii. Kiedy jednak spojrzymy trochę z innej perspektywy, przestudiujemy temat i wnikniemy w niego głębiej, może się okazać, że powinniśmy traktować go zupełnie inaczej. Porusza bardzo aktualny i ważny temat wielonarodowości panującej w tym kraju. Dla jednych zupełnie naturalny, będący konsekwencją otwarcia się na świat, dla innych niezrozumiały i trudny do zaakceptowania.
Film jest jednak bardzo klimatyczny a poważny temat przedstawiony w zabawny i sympatyczny sposób. Polecam na sobotni wieczór (do obejrzenia za darmo TUTAJ)
Ewa

1 komentarz:

  1. Oglądałam z mężem (ojcem jednej córki) i znajomym (ojcem dwóch córek) i wyobrażenie owych panów wycinających piłą elektryczną w naszych ogrodach wszystkie drzewka rozbawiło mnie do łez;)

    OdpowiedzUsuń