"Gwiazdy na ziemi" czyli Słodki Piątek z poruszającym filmem

Jutrzejszy wieczór już tuż tuż, zapraszam na niecodzienny film o codzienności


Pierwszy rzut oka na plakat pozwala zrozumieć, że to nie jest europejski ani tym bardziej amerykański film, natomiast pojęcie Bollywood nie mieści się w naszych realiach mimo iż zaczyna się w nich pojawiać.

"Gwiazdy na ziemi" to ciepło opowiedziana historia chłopca,który z dysleksją przez ogromne niezrozumienie otoczenia zaczyna zamykać się na świat. Nikt nie potrafi zrozumieć jego zachowań, początkowo niewinnych a w następstwie spiętrzających się problemów, celowych. Nic nie przynosi kresu jego postawie nawet ostateczne posunięcie rodziców czyli przeniesienie go do szkoły z internatem.

Ten film to wzruszająca opowieść o niezrozumieniu, o ignorancji, o samotności, samotnej walce, odosobnieniu i ogromnej tęsknocie małego chłopca. To obraz z misją, przygotowany tak abyśmy zrozumieli, że nie można nikogo przekreślać nie znając szczegółów jego odmienności. Pamiętajmy, że nasze zachowania są wynikiem jakiś sytuacji i nigdy nie pojawiają się bez przyczyny - aby zrozumieć problem, należy przeanalizować genezę jego powstania.

Brzmi bardzo poważnie ale potraktujmy go jako lekcję postrzegania drugiego człowieka, uważnie i dokładnie przede wszystkim dlatego aby "nie skazać go na potępienie". 

Polecam
Film z happy endem ;-))
Pozdrawiam
Ewa


1 komentarz:

  1. Dzięki za polecenie, lubie takie filmy i obejrzę go.
    pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń