Przejdź do głównej zawartości

Nauka języka z filmem "Wszystko dla szczęścia" "Tout pour être heureux"Kolejna lekcja języka z filmem, tym razem języka francuskiego. 
Na tapetę bierzemy dzisiaj film "Wszystko dla szczęścia" "Tout pour être heureux". Z pewnością mało znany, ja trafiłam na niego zupełnie przypadkowo, wrzucając na stronie zalukaj.com pojedyncze francuskie słowa. To moja metoda na znalezienie jakiegoś filmu czy po francusku czy po hiszpańsku. Film okazał się być przyjemnym w odbiorze, spokojnym, życiowym, ani nie powalającym z nóg ani też nie beznadziejnym. Pewnie nie będę o nim zbyt długo pamiętała ale o muzyce z filmu na pewno (Joe Bel - polecam).
Film porusza bardzo często pojawiający się temat zapracowanego męża i ojca rodziny, któremu się wydaje, że jego nieobecność w domu jest usprawiedliwiona i że wszystko bez niego będzie się kręcić tak jak trzeba. I rzeczywiście się kręci, żona ogarnia cały dom i oczywiście wierzy, że któregoś dnia, artystyczne plany wypalą a marzenia męża się spełnią i wszystko wróci do normalności. Cóż... Niestety, okazuje się, że żona nie wytrzymuje, natłok obowiązków zaczyna ją przygniatać, brak wsparcia ze strony męża ją dobija i zrozumienie dla jego artystycznej duszy się kończy. Zapewnienia o lepszym jutrze i świetlanej przyszłości zaczynają denerwować mocno stąpającą po ziemi żonę.

Film można obejrzeć ale gdy będziecie to robić, zwróćcie uwagę na muzykę, która przewija się przez cały film. Jest świetna. Najbardziej przypadła mi znowu piosenka pojawiająca się na końcu filmu "Salut les amoureux" ...

Teraz moja lista słowek:


Une espèce d`une petite racaille – rodzaj kanalii, dresiarza, hołoty
Les critères á la con – kretyńskie kryteria
avoir bonne mine – dobrze wyglądać
la mémé – babcia
va te faire foutre ! – wal się
bourré(e) – napruty, spity, pijany
une goutte d`eau qui fait déborder le vase – miarka sie przebrała
vivre avec quoi – z czego żyć

Pozdrawiam wszystkich et à la prochaine fois !Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Uchwyty do mebli czyli tanie kupowanie w KiK`u

Zachwyciłam się tym co zobaczyłam w jednym z kontenerów sklepu KiK !!! Lubię tam zaglądać i szperać bo często znajduję rzeczy o których kupieniu długo rozmyślałam ale z racji ceny nigdy na zakup się nie zdecydowałam, lub przeceny, których nie sposób sobie wyobrazić.Chorwacja w Bydgoszczy ?

Rzeczywiście, nieopodal Bydgoszczy leży Piechcin a na jego terenie kamieniołom z lazurowo błękitną wodą.

Tłusto i smacznie

Pierwsze pączki w życiu !!! Pierwsze, które się nie otworzyły i nie wyciekła z nich marmolada !!! Pierwsze, którym nie można nic zarzucić - jednym słowem SUKCES !!!

To nasz wspólny sukces, mój i mojej siostry !!!! Wczorajsze popołudniowe biesiadowanie miało na celu smażenie pączków i muszę powiedzieć, że świetnie się w tym uzupełniałyśmy ! Ona znalazła przepis, ja zrobiłam zaczyn, Ona wyrobiła ciasto, ja formowałam pączki, które Ona smażyła...hihihi, potem pozostało nam już tylko konsumowanie ale tym razem nasze wspólne ! Pamiętam bardzo dobrze pączki pieczone przez moją mamę - ona też organizowała wspólne pieczenie, zapraszała swoją przyjaciółkę i piekły w naszej kuchni około stu pączków. Zawsze narzekała na wypływającą marmoladę, często pączki zamieniały się w karnawałowe róże ale ja, obecna kura domowa, dzięki programowi Dzień dobry TVN znalazłam rozwiązanie tego problemu i sposób zamykania marmolady w cieście. I oto są takie jak być powinny !!!

Ja co prawda wolę faworki, czyli tzw. …