Adwentowe wyzwanie językowe


Przygotowywałam już wiele razy adwentowe kalendarze i zawsze polegały one na wykonaniu jakiejś pracy. Nigdy nie były to jedynie słodkie kalendarze gdzie pod kolejnymi cyferkami grudnia dzieci znajdowały czekoladki czy cukierki. Słodycze pojawiały się ewentualnie dopiero po wykonaniu kolejnego zadania. Stwierdzam, że od zawsze były to kalendarze wyzwaniowe.

Kalendarz Adwentowy dla mamy

Kiedy zrodziła się w mojej głowie myśl o wyzwaniu językowym, pomyślałam, że może byłby to dobry pomysł żeby zmusić się wreszcie do wyrobienia w sobie systematyczności w kontakcie z językiem, który gdzieś we mnie zalega uśpiony. Wiem, że taką systematyczność wyrabiamy w sobie dopiero po co najmniej 30 dniach ale może po prostu nabiorę ochoty na kontynuowanie tego wyzwania przez następne dni...? Może warto spróbować ? Przecież 10 minut dziennie każdy z nas potrafi chyba dla siebie znaleźć ? Właśnie, to jest bardzo dobre pytanie ;-))

Jak ja to widzę?

Każdego dnia wyzwania, będę zamieszczała post ze słowem, którego dopiero co poznałam, bądź takim, którego nie mogę zapamiętać ;-)  Samo słowo jednak to nie wszystko i myślę, że nawet jego zapisanie nie zakorzeniłoby go w naszych głowach na długo dlatego proponuję aby z wybranym słowem zbudować jeszcze zdanie. Ewentualnie, możemy go przepisać już gotowe ze słownika, z książki czy interentu, ważne żeby ono powstało, ponieważ wtedy uczymy się jego użycia w kontekście.

Będzie to wyglądało u mnie mniej więcej tak:Co o tym myślicie ?

Wyzwanie proponuję na okres Adwentu. Każdy zrobi tyle na ile będzie będzie mógł temu wyzwaniu poświęcić czasu ale jeżeli już się go podejmiemy, to proszę aby nieprzerwanie go kontynuować.
Proponuję dorzucić do naszych postów jeszcze hasztag #adwentowewyzwaniejezykowe i ci, którzy zdecydują się ze mną to wyzwanie podjąć, będą mogli w ten sposób oznaczać swoje codzienne zmagania z językiem na instagramie . Ja swoje zdjęcia będę publikowała na moim językowym koncie instagramowym to_i_owo_językowo gdzie serdecznie zapraszam na spotkanie z francuskim i hiszpańskim.

Nie narzucam godziny publikacji ani czasu trwania wyzwania. Ja postaram się podziałać do 20.12.19 a w poniedziałek 23.12.19 podsumować zabawę opisując swoje samopoczucie językowe.
Zapraszam do zabawy, ja myślę, że to będzie dobry czas zabawy i nauki w jednym.

Pozdrawiam
Ewa
 

Komentarze

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

#Planujemy nowy miesiąc